1.B třída sk.D - 1.kolo - 16.11.2014 13:30:00
FC Libhošť FC Libhošť 3
TJ Slavoj Jeseník n.O. TJ Slavoj Jeseník n.O. 0

Souboj třetího celku tabulky s posledním měl poměrně jednoznačný průběh! Po necelých šesti minutách hry se domácí ujali vedení, když souboj Bartoně s Jachníkem posoudil sudí Ondračka jako faul. Z následného přímého kopu favorit udeřil, když se k míči dostal na zadní tyči nikým nehlídaný Jachník a střelou z bezprostřední blízkosti otevřel gólový účet – 1:0.

Úspěšný snajpr byl i nadále při střelecké chuti a v následujících minutách byl nejnebezpečnějším hráčem domácích. V 17. a 21. minutě mohl přidat další dvě branky, ale v obou případech neměl přesně seřízená mířidla a jesenickou svatyni dvakrát těsně minul.

Jeseník se k prvnímu ohrožení branky propracoval až v 25. minutě, avšak se slabou střelou Janovského z dobrých pětadvaceti metrů neměl Martinovský větší problémy. Na opačné straně se nedokázali prosadit Závodný a Oborný. Oba v solidních šancích nevměstnali míč mezi tři tyče.

Když to vypadalo, že poločas skončí nejtěsnějším vedením domácích, přišel druhý gól. Jeseník v samotném závěru prvního dějství propadl, čehož využil Čapka. Jeho centr propadl až ke zcela volnému Závodnému a ten pohodlně podél padajícího Macháče zvýšil na poločasových 2:0.

Libhošť si s přehledem dokráčela k výhře

Pojišťující zásah Libhošť uklidnil a ve druhém dějství tudíž ubylo fotbalových momentů. Na větší příležitost se čekalo až do 61. minuty, v níž se zcela sám před Macháčem ocitl Oborný, ale ani tentokrát se neradoval, když jeho pokus vyrazil hostující strážce na rohový kop.

O kontaktní trefu se snažil zejména Burget, leč gólově se prosadit nedokázal! Nejdříve pálil z přímého kopu pouze do zdi. Ze hry sice dokázal trefit prostor mezi třemi tyčemi, jenže s jeho skákavým pokusem si Martinovský dokázal poradit.

Ihned z protiútoku se mohl prosadit Martin Blažek, ovšem ve vyložené pozici trestuhodně minul zcela odkrytou branku. Domácí kapitán si však o pouhou minutu později spravil chuť, když po zbrklé rozehrávce Hrni postupoval sám na Macháče a přesným lobem upravil na konečných 3:0.