1.B třída sk.D - 17.kolo - 29.03.2015 15:00:00
TJ Jistebník n.O. TJ Jistebník n.O. 2
TJ Slavoj Jeseník n.O. TJ Slavoj Jeseník n.O. 3

Průběh utkání a branky

21. minuta - 1:0 - po chybě naší stopérské dvojice se dostal domácí útočník sám před našeho brankáře a otevřel skóre utkání.

23. minuta - 1:1 - Lukáš Polonyi uvolnil Michala Davida a ten prostřelil domácího brankáře.

48.minuta - 1:2 - na rohový kop Martina Goláně si nejlépe naběhl Michal David a hlavou překonal domácího brankáře.

55. minuta - 1:3 - opět rohový kop zahrával Martin Goláň. Tentokrát z druhé strany zatočil míč do brány na přední tyč, kde to brankář domácích stačil ještě vyrazit, ale jen na hlavu Jana Kovala, který vrátil míč do sítě domácích.

79. minuta - 2:3 - po rohovém kopu a závaru před naší brankou domácí hráč tečovanou střelou překonal našeho brankáře

Hodnocení trenéra Jana Kovala

Řekl bych, že to bylo takové typické první jarní utkání, kde oba týmy můžou hrát to, co jim dovolí počasí a zejména terén v tomto ročním období, ale za oba týmy nastoupilo několik fotbalistů, kteří prošli vyššími soutěžemi a to bylo ve hře určitě vidět. Utkání bylo vyrovnané a spíše bojovné než krásně fotbalové. Obě mužstva udělala několik chyb, zejména v obranné činnosti, ale mělo i pěkné fotbalové momenty a jako takové, mělo i svou určitou kvalitu. Diváci viděli 5 gólů a určitě se nenudili.

Domácí se v zápase ujali vedení, když se nám nedomluvili oba stopeři a nechali volného hráče, ale nám se naštěstí podařilo brzo vyrovnat.

První poločas nabídl kromě gólů jednu velkou šanci domácích, když se za naší obranu dostal domácí útočník a přehazoval našeho vyběhnutého brankáře, ale naštěstí minul branku. Asi od 30. minuty se na místo stopéra postavil Lukáš Polonyi a Milan Štěpják se posunul na defenzivního záložníka a naší hře to pomohlo. Jinak to byl boj spíše uprostřed hřiště a obě branky byly v ohrožení jen ze standartních situací.

Tušil jsem, že toto utkání můžou rozhodnout standartky a proto jsem na to kluky o poločase znovu upozorňoval, aby se v obranné i útočné činnosti na to soustředili a při našem zahrávání byli v šestnáctce domácích agresivnější. A to se nám vyplatilo v úvodu 2.poločasu, kdy agilní Milan Štěpják vybojoval roh, který šel zahrávat M.Goláň a z něho Michal David hlavou strhl vedení na naši stranu - 1:2!

O pár minut později zahrával roh znovu M.Goláň, míč točil na přední tyč do brány, kde to ještě stačil domácí brankář vytáhnout, ale jen přímo na hlavu Kovala a ten pohotově vrátil míč do brány - 1:3!

To byl pro domácí pořádný šok, ze kterého se dvacet minut vzpamatovávali. Pak začali mít tlak a z něho v 79.minutě snížili na konečný výsledek 2:3.

V závěru zápasu, kdy domácí vrhli vše do útoku, se nám podařili dva brejky do otevřené obrany domácích, ale ani Dan Kučák, ani Lukáš Burget v nájezdu sami na brankáře nebyli úspěšní a tak jsme byli nervózní až do konce, zvláště když rozhodčí nastavil utkání o 5 minut.

Celé mužstvo si zaslouží pochvalu za bojovnost a přístup k utkání, ale chtěl bych ještě vyzvednout v obranné činnosti zkušený výkon Lukáše Polonyiho a bojovníka Milana Štěpjáka, v útoku pak neúnavného Michala Davida.

Podařil se nám start do jarní soutěže a získali jsme 3 body, což je skvělé, ale je to jen umazání manka z podzimu a zbývá ještě 12 kol. Musíme makat dál...

Klíčová slova: TJ SLAVOJ Jeseník nad Odrou
Zdroj: TJ SLAVOJ Jeseník nad Odrou