1.B třída sk.D - 16.kolo - 14.06.2015 17:00:00
TJ Slavoj Jeseník n.O. TJ Slavoj Jeseník n.O. 3
FC Kozlovice FC Kozlovice 0

"Chtěli jsme poslední domácí zápas vyhrát, protože se nám v jarních domácích zápasech příliš nedařilo a dlužili jsme to především naším věrným fanouškům.Taky jsme měli velkou motivaci v tom, že při výhře jsme mohli poskočit na 4.místo v tabulce a to byl před jarem jen velký sen...", připomněl po závěrečném domácím utkání jarní vzepětí svého týmu kouč Jeseníku nad Odrou Jan Koval st.

Slavoj Jeseník nad Odrou - FC Kozlovice  3:0 (0:0)

Branky:

• 55min 1:0 M.David (doklepl míč do branky,po hlavičce Černocha skončil míč na břevně)
  • 66 min 2:0 M.Goláň ( po závaru dorazil míč do branky,když nejprve brankář vyrazil střelu Černocha)
  • 80min  3:0 Burget  (využil chyby vyběhnutého brankáře a přehodil krásnou střelou obloučkem asi z 22m  i 2 vracející se obránce)

Hodnocení trenéra Jana Kovala st.

Utkání jsme začali náporem a do 20minuty jsme si vypracovali 4 pěkné příležitosti na vstřelení gólu, ale nejprve Černoch hlavou zakončil nad po centru M.Davida, pak taky jeho střela skončila nad brankou po pěkné akci bratří Goláňů a poté Burget s M.Davidem se dostali dvakrát za obranu soupeře, ale jejich střely byly nepřesné.

Ve 21.minutě jsme špatně rozehráli rohový kop a soupeř z rychlého brejku šel do přečíslení 3 na 2, ale gólová střela A. Fojtíka ze 16 metrů, trefila naskakujicího Kovala, a byl z toho naštěstí jen roh...pak tempo hry trochu opadlo, vázla nám přihrávka, ale dostali jsme se do konce poločasu ještě do 2 šancí, ale ani M.David ani J.Goláň nevyzráli nad brankářem hostů. A tak skončil poločas 0:0.

Ve 2.poločase jsme opět pokračovali náporem a v 55.minutě jsme se konečně dočkali gólové radosti, když po centru Burgeta trefil hlavou míč do břevna Černoch a k dorážce měl nejblíže M.David 1:0!

Za nedlouho potom se po naší pěkné akci do velké šance dostal M.Goláň, ale sám před brankářem nechal vyniknout hostujícího gólmana. V 66 minutě se už M.Goláň dočkal, když vleže dokončil závar před brankou hostů a dorazil do sítě vyraženou střelu Černocha. V 70min vyrazil na zteč hostující obrany i stopér Polonyi a připravil velkou šanci pro M.Davida, ale ten střelou asi z 10m netrefil poloodkrytou branku.

Po 2.brance už hosté neměli sílu na zvrat, ve velkém horku jim chyběly síly a utkání jsme s přehledem dovedli k jasné výhře, kterou pečetil v 80. minutě krásnou střelou do odkryté branky Burget, když brankář hostů opustil svoji šestnáctku v souboji s M.Davidem a k míči se pak dostal L.Burget a střelou z 22 metrů prokázal svou dobrou kopací techniku, a na jeho technickou střelu obloučkem nedosáhli ani dva vracející se obránci.

V závěru utkání už to byla naše exibice, další šanci měl ještě M.David, který bojuje o nejlepšího střelce v soutěži a v tomto zápase mohl dát klidně hattrick, ale trefil jen boční síť a pak střídající Vaculík, který po narážečce s M.Davidem trefil jen tyč...

Myslím si, že diváci viděli pěkný fotbal a zasloužené vítězství našeho mužstva,které mohlo být daleko vyšší. Pochválit musím za bojovnost a přístup k utkání všechny hráče, a to i přesto, že ne všichni hráči podali tak dobrý výkon jako proti Libhošti, ale bylo to hlavně tím, že dnešní soupeř byl podstatně slabší a naše obrana až na pár maličkostí pracovala spolehlivě a nepustila hosty (až na jednu možnost) do žádné velké šance.

Klíčová slova: FC Kozlovice, trenér, Koval
Zdroj: TJ Slavoj Jeseník nad Odrou