1.B třída sk.D - 26.kolo - 30.05.2015 17:00:00
TJ Odry TJ Odry 0
TJ Slavoj Jeseník n.O. TJ Slavoj Jeseník n.O. 4

TJ Odry - Slavoj Jeseník nad Odrou  0:4 (0:3)

Branky:

• 15. minuta - 0:1 vlastní (Burget poslal prudký centr z pravé strany po zemi,a domácí hráč si nešťastně srazil míč do sítě)
  • 23. minuta  - 0:2 David M. (David dostal krásný míč za obranu domácích od M.Černocha,udělal kličku i gólmanovi a z těžkého úhlu zavěsil)
  • 45. minuta  - 0:3 Lušovský (po rohovém kopu M.Goláně,hlavičkoval  M.Černoch,Cibulec míč vyrazil,ale jen na Lušovského,který pohotově vrátil míč hlavou do branky
  • 88. minuta  - 0:4 Burget (M.David využil chyby v obraně domácích a přihrál Burgetovi,pro kterého už nebyl problém skórovat)

K dalšímu mistrovskému utkání jsme zajížděli na derby, do nedalekých Oder, které u nás na podzim vyhrály 1:0,a byly v tabulce jen bod před námi.O proti utkání s Tichou jsme udělali hned čtyři změny v základní sestavě. Chyběl nám totiž brankář Machač, který byl na svatbě, ale kterého úspěšně nahradil Hanzelka. Dále chyběl L.Bartoň, který odjel pracovně na několik měsíců do Španělska a bude nám chybět až do října. Pouze na lavičce začali utkání Janovský a P.David. Do sestavy se vrátil po třízápasovém trestu Burget. Dále po zranění Koval a od začátku nastoupil opět M.Goláň,a už zmiňovaný Hanzelka.
Obě mužstva si byla vědoma důležitosti zápasu, a tak od začátku byla hra opatrná, čekalo se na první chybu. Ta přišla poměrně brzy, když v 15minutě unikl po pravé straně Burget a jeho prudký centr si domácí obránce ve snaze míč odkopnout na roh, srazil do branky 0:1.(podobně jako náš Lušovský,v minulém kole doma s Tichou).

Vedoucí gól nás uklidnil a když za pár minut přidal druhý gól skoro z nulového úhlu M.David měli jsme utkání pevně v rukou a domácí hráče jsme v 1,poločase téměř k ničemu nepustili, kromě jedné standartní situace, při které domácí signalizovali ruku jednoho z bránicích hráčů....Naopak jsme mohli ve 40. minutě zvýšit náš náskok, ale hlavičku Černocha skvěle vyrazil Cibulec.V závěru poločasu znovu pěkně hlavičkoval Černoch po rohu M.Goláně, ale tentokrát brankář vyrazil míč přímo na nabíhajícího Lušovského a ten hlavou zvýšil na 0:3!

Celý 2.poločas byla vidět snaha domácích o zkorigování výsledku,když měli častěji míč na kopačkách,ale naše obrana pracovala spolehlivě,a kromě dvou střel,kdy se vyznamenal Hanzelka,nepustila domácí hráče do žádné vyložené šance.V závěru zápasu ještě navíc vystihl M.David, nepřesnou rozehrávku domácí obrany,potáhl si míč a připravil tak zakončení pro Burgeta,pro kterého už nebyl problém trefit odkrytou část branky 0:4!

Pro domácí asi trochu kruté,ale z mého pohledu, zcela zasloužené vítězství našeho mužstva,když zejména 1,poločas jsme byli lepším mužstvem,a opět se ukázalo,že venku hrajeme lépe,než doma.Podali jsme velmi dobrý,bojovný a hlavně kolektivní výkon,bez výrazných chyb a to rozhodlo o našem vítězství.Venku jsme na jaře ještě neprohráli,z 5 zápasů máme 13 bodů a skóre 18:7! Kéž by se nám tak střelecky dařilo i doma,kde kromě zápasu ze St.Jičínem,se nemůžeme nějak chytnout.Zachráněni,ale ještě nejsme,navíc nás teď čeká Libhošť,která bojuje o postup a pak silné Kozlovice,a na záchranu potřebujeme ještě asi 3 body,protože tabulka je na konci nadále, nesmírně vyrovnaná...