1.B třída sk.D - 14.kolo - 07.06.2015 17:00:00
TJ Slavoj Jeseník n.O. TJ Slavoj Jeseník n.O. 4
FC Libhošť FC Libhošť 2

"Za velkého horka vidělo asi 200 diváků velmi dobrý výkon našeho mužstva a utkání i díky fotbalovějším hostům mělo svou kvalitu, zejména v 1.poločase to byl velmi svižný fotbal) a taky šest krásných gólů bylo ozdobou tohoto utkání," zhodnotil překvapuivou výhru trenér Jeseníku nad Odrou Jan Koval st.

TJ Slavoj Jeseník nad Odrou- FC Libhošť 4:2 (1:1)

Branky :

• 19. min  1:0  Černoch hlavou (po rohovém kopu M.Goláně)
  • 27. min 1:1  Pojezdala hlavou (po zahraném rohovém kopu nakrátko a následném centru)
  • 60. min 1:2  J.Čapka ( dorazil vyraženou střelu Machačem)
  • 69. min 2:2  M.David (střelou po zemi k tyči asi z 20m)
  • 78. min 3:2  J.Goláň (nohou pod břevno,po zahraném rohovém kopu Burgetem na přední tyč)
  • 84. min 4:2 Černoch hlavou (po zahraném trestném kopu Polonyim z půlky hřiště)

Do první velké šance se dostal  v 11min Černoch,když po pravé straně pěkně unikl M.Goláň a našel nabíhajícího Černocha,ale ten střelou asi z 12m přestřelil. V 17min si poradil brankář hostů z tvrdou střelou Polonyiho z trestného kopu a vyrazil ji na roh. V 19min si krásně naběhl Černoch na roh M.Goláně a hlavou otevřel skóre utkání 1:0.Ve 24min skončila ještě střela Juřeny nad brankou,ale ve 27min po zahraném signálu,nejprve roh zahraný po zemi nakrátko na hranici pokutového území,a pak vrácený centr před branku,na který si naběhl Pojezdala a krásně hlavou vyrovnal 1:1.Potom se útoky střídaly na obou stranách,ale bez vážnějších šancí,až ve 45min vznikl velký závar před brankou hostů,když nejprve vyrazil Martinovský tvrdou střelu Polonyiho,a pak ani na 3 dorážky(J.Goláň,M.David,Koval)se nám nepodařilo dostat míč do sítě a obrana hostů možná i za cenu faulu se nebezpečí ubránila...

Ve 2.poločase převzali nejprve iniciativu hosté,a čím dál více se tlačili před naší branku,ale s hlavičkou Pojezdaly si poradil Macháč a vzápětí znovu Pojezdala nůžkami trefil břevno.V 60min po další šanci ještě Machač zasáhl,ale na dorážku Čapky už byl krátký 1:2. V 67min bylo utkání přerušeno na občerstvení obou mužstev,a brzo po znovu zahájení hry se uvolnil M.David,navedl si míč a střelou po zemi k tyči asi z 20m překonal brankáře hostů 2:2.Tento gól nás hodně povzbudil a začali jsme se opět více tlačit dopředu.V 78min jsme zahráli signál,když Burget kopl rohový kop na přední tyč,kde si naběhl J.Goláň a krásně pod břevno zavěsil na 3:2! O několik minut později zahrával z poloviny hřiště trestný kop Polonyi a našel přesně hlavu Černocha,který zvýšil na 4:2! Bojovali jsme až do konce,v závěru jsme se ještě ubránili zoufalému tlaku hostů a získali překvapivě,ale zaslouženě 3 důležité body do vyrovnané tabulky.Myslím si,že jsme v utkání jako tým více bojovali a dali do utkání i více toho srdíčka...Pochvalu zaslouží všichni hráči,každý náš hráč měl svůj podíl,na naší překvapivé výhře,ale výborný výkon podal zejména Lukáš Burget,který byl tahoun většiny našich akcí,( chtěl se na své bývalé spoluhráče vytáhnout) a spolu se střelecky úspěšným Černochem patřili k nejlepším hráčům na hřišti.

Klíčová slova: Libhošť, trenér, Koval
Zdroj: TJ Slavoj Jeseník nad Odrou